28 Şubat 2012 Salı

Neler Oldu/Oluyor ?

Merhaba arkadaşlaar :)

  Son zamanlarda bazen post giriyorum bazen giremiyorum,bazen üşeniyorum,bazense hayatımda bir şeyler oluyor ve zamanım olmuyor.

  1 yılı aşkın süredir Piyanomun Neşter Tuşları aktif ve yakın zamanda çok güzel blogger dostlar edindim , çok güzel muhabbetlerimiz oldu, sıkıntılarımızı da paylaştık , gülüştük de. Sizler de beni takip ettiniz, yazılarımı okudunuz, yorumlar yaptınız, destek verdiniz. Bugüne kadar kötü hiçbir muamele veya yorumla karşılaşmadım. Hepinize tek tek teşekkür ederim ilginiz ve zaman ayırdığınız için.Veda yazısı gibi oldu ama hayır niyetim o değil :) 

  Bir süredir aslında sanal alemden karşılıklı bir paylaşım içindeyiz ve blogumun sanal bir markete dönüşmesini istemediğimden ,yani izleyicilerim ve arkadaşlarımla sıcak bir paylaşım içinde olmak istediğimden kendimden biraz bahsetmek istedim  :)


  Aslında bu blogu ilk açtığımda amacım içimi dökmek , blogumu bir günlük gibi kullanmak ve yazdığım hikayeleri sanal ortamda kaydetmekti. Hatta ilk yazılarıma bakanlar olduysa 2 yazımın farklı olduğunu göreceklerdir :) Sonradan kozmetiğe olan merakım ve bir takım düşüncelerimin değişmesiyle tatlı bir kozmetik bloguna dönüştümeye karar verdim.

  Kozmetik yazılarımın başında kısa kısa kendimden veya yaşadıklarımdan bahsederdim ama şöööyle bir toparlayayım istedim.

  "Senden bize ne? Yazılarını okur geçerim." diyenler için bundan sonra yazanlar önem teşkil etmiyor, okumayı bırakabilirler. Ama benim izleyicilerim içinden bunu diyen çıkmaz gibi geliyor :)

Ben kimim?

  Ben kısaca,
  Sanatsal ve yaratıcı yönü baskın olmasına rağmen çok başka hatta bambaşka bir alanda akademik yolda olan kozmetik bloggerınızım :) 
 Baya kısa oldu sanırım :)
 Bilmeyenler için o "bambaşka akademik yol" : tıp fakültesi. 

  Aslında bu yazımın içinde kimi zaman neden bloga yazı giremediğimin cevapları yatıyor. Onlardan birini az önce okudunuz. Sınavlar , uygulamalar vs. derken bazen gerçekten hiç zamanım olmayabiliyor.

  Mim'lerimde de kendi hakkımda çok bilgi var.Okuyanlar varsa fark etmişlerdir:)

  Giyinişim ve makyajım için söyleyebileceklerim ise : 
  Genellikle spor bir şıklığı tercih eden , günlük makyajında abartıya kaçmadan,her farklı makyajda yüzünün farklı bir yerini vurgulamayı seven biriyim.

  Benim hakkımda, blogum hakkında veya sağlık konuları hakkında sormak/söylemek istediğiniz bir şeyler olursa buradan tekrar iletişim adreslerimi vereyim : 

E-mail ile bana ulaşabilirsiniz : piyanomunnestertuslari@hotmail.com

Twitter'dan da ulaşabilirsiniz : https://twitter.com/#!/PNesterTuslari

Dilerseniz postların altına da o ürünle ilgili sormak istediğiniz şeyleri rahatlıkla sorabilirsiniz:)

Gelelim bugünlere. Bugünlerde ne oluyor?

  2. döneme hızla başladık. Daha tatilin tadını çıkaramadan bitti :( Nöro-anatomi canımızı çıkarmaya başladı bile. Sınavları düşündükçe şimdiden için sıkılmaya başladı.

  Bugünlerdeki önemli diğer bir konu ise : Dermatoloji maceram.

  Benim aslında çok sorunlu bir cildim yok ama bazı zamanlarda cildimde oluşan nodülo-kist tarzındaki oluşumlar canımı aşırı sıkmaya başladı ve ben de dermatologa gittim. 


  Belki duyanınız vardır ro-accutane diye bir ilaç var. Ya da çevrenizde dudağı yarık, yüzleri kırmızı kırmızı gezen insanlar görmüşsünüzdür. İşte bu ilacın etkisi onlar. Bana da o ilacın muadili olan zoretanin adlı ilaç verildi. Gerçekten ağır ve ayda 1 kere kan testleriyle vücuda olan etkileri gözlenmesi zorunlu olan bir ilaç. O yüzden yaklaşık 6 ay boyunca fondöten ve pudra tarzı ürünleri fazla kullanmamaya çalışacağım çünkü cilt kurumaya başladığı için sürekli bepanthene sürüyorum ve makyajlıyken palyaço gibi olmak istemiyorum bepanthene sürünce :) Ama bu demek değil ki örnek makyajlar olmayacak. Çünkü bugüne kadarki örnek makyajlarımda hep mankenlerim vardı ve mankenlerimle yaptığım örnek makyaj yazıları devam edecek.:)

  Bu ilacın etki süreçleri ile ilgili de arada bir post gireceğim, belki bu tür bir sorundan muzdarip birileri varsa onlar da deneyimlerimden yararlanırlar :)

Şimdilik bu kadar , güzel günler herkese :)

Dr.Cosmetic5 yorum:

Karbeyazın MakyajDolabı dedi ki...

Sevdiğim blogger arkadaşlarmdansn :)özletme kendini :D

grmnyasmin dedi ki...

şunu söylemeliyim ki helal olsun sana! Tıp fakültesini kazandığın ve o koşuşturmacanın içinde bugüne kadar burayı da idare ettiğin için... Ben de bir mf ci idim fakat geçen yıl ki ösym rezillikleri vs derken bir anda bölümümden çok uzakta işletme de buldum kendimi amabir işi yapıcaksan en iyisini yapıcaksın düşüncesiyle burada kendimi çok iyi yetiştirmeye çalışıyorum :)açıkçası yüksek lisans master mba e kadar yolu var çok cazip bir bölüm değil ama herşey insanın kendisinde biter diye düşünüyorum :)

Sana gelince bence büyük başarı çünkü tıp okumak basit birşey değil ki! dersler ağır , sınavlar ağır , okula gidiyorsun eve geliyorsun yorgunluk biitkinlik kendine ayıracak zamanın bile olmuyordur eminim...O yüzden canını sıkma gayet iyi idare ediyorsun :)

Bu arada 1. sınıftayım ben ona rağmen canım çıkıyor vize final haftaları :))) konuşmak istersen her zaman beklerim :)

cheerful_Elif dedi ki...

merhaba ben de 3 ay öncesine kadar zoretanin kullandım 6 ay boyunca. yan etkileri var ama cildim o kadar güzeldi ki o yan etkileri bile bazen görmezden gelebiliyor insan. En çok korkum ilacı bırakınca sivilce ve lekelerin geri geleceğiydi ama olmadı çok şükür. En çok dudak çatlaması moralimi bozmuştu. Allah'tan vaselin in kakao yağı içeren kremi ve balmı kurtardı beni. Umarım sen de en az yan etkiyle atlatıp bebek gibi cilde sahip olursun :)

Tannesi dedi ki...

Ben de 3.haftamdayım Zoretanin kullanıyorum. Kurumalar yeni yeni başladı. Daha önce kistik akne sorunum için 2 kez 3 er ay Roaccutane kullanmışlığım var zaten. İnşallah bu seferki uzun süreli tedavim beni kalıcı mutlu sona kavuşturur. AYnı dileklerim senin için de geçerli tabii... :)

Rengarenk Tırnaklar dedi ki...

Merhaba,

Ben de Roaccutane kullanmıştım. Açıkçası çok iyi geldi ve akne derdinden kurtuldum. Size de geçmiş olsun diyorum. Cildinizi bol bol nemlendirin ve dudak kremini unutmayın. İnternette söylendiği kadar kötü yan etkileri yok aslında!

Sevgiler..